zavřít

maskot erb vlajka Hráči Tabulky Benjamínci Sponzoři Zápasy Statistiky Fotky Odkazy

61.

Stále rostoucí marodka přidělává další a další vrásky na čele trenéra Moravského Berouna, Josefa Vargy. Vítězství 5:3 jeho svěřenců z minulého týdne bylo draze vykoupeno několika ztrátami. Zatímco Dan Mužátko a Jiří Šlížek byli po zápase jen pokopaní a v nejbližší době by se měli vrátit do zápasového vytížení, Tomáš Pohanka si od fotbalu odpočine na dlouhé měsíce. A i když se do tréninku po zraněních pomalu vracejí Petr Pohanka a Ludvík Kraus, takový David Vranešic už několik kol brázdí trávníky v olomoucké III. třídě v dresu Hraničných Petrovic. I dnes se tak konal další ze série velkých návratů a po Tomáši Galíkovi, Tomáši Chaloupkovi a Jakubovi Mikulaninovi kopačky nazul i Petr Frančák, který se postavil do středu obrany po boku Tomáše Vlčka.

A hned v úvodních minutách utkání ve Velkém Týnci mohlo být ještě hůř, když v hlavičkovém souboji dostal ošklivou ránu loktem do obličeje Jan Mužátko, za což byl soupeř oceněn jen žlutou kartou. I když by se od svého ošetřujícího lékaře Honza pochvaly asi nedočkal, po pár minutách ošetřování se vrátil do zápasu. I poté jsme mohli vidět několik ostřejších zákroků a za jeden takový stihl ještě v úvodní desetiminutovce vyfasovat žluté napomenutí i Nikos Malinovský, který suverénně vede žebříček trestaných hráčů Berouna. Zatímco tvrdých soubojů jsme mohli vidět v úvodu utkání poměrně dost, fotbalové krásy oba týmy příliš nenabídly. Alespoň do náznaku šance se dostal Marek Hlaváč, který se na levé straně protáhl okolo dvou hráčů soupeře až do šestnáctky, následný centr ale nenašel správného adresáta a k ohrožení branky tak nedošlo. O trochu nebezpečnější byla šance na druhé straně, kde se na své pravé straně dostali Týnečtí k centru, který obrana sice odvrátila, ale jen k nohám protihráče, který pak zakončil nepřesně. Ve 25. minutě Berounští ztratili míč u poloviny hřiště. Domácí Roman Doležel předvedl pohledný slalom a vyslal do šance Stanislava Hrudníka, který křižnou ranou překonal Jana Veneru. I po úvodním gólu jako první zahrozili domácí. Nebezpečný centr z pravé strany z pohledu domácích odvracel před nabíhajícím hráčem David Kašpar. Ve 41. minutě se pak domácí dostali k míči ve středu pole, míč na pravé straně dostal tentokrát Tomáš Ochmann a ani on se proti J. Venerovi nemýlil a zvýšil skóre na 2:0. První půle byla herně prakticky vyrovnaná. Hosté se za celý poločas nedostali do nebezpečného zakončení. Domácí pak měli dvě a obě dokázali přetavit v gól. Poločasová ztráta o dva góly ale zdaleka nemusela pro Berounské znamenat prohraný mač.

Plány trenéra hostů ale vzaly za své hned v úvodu druhého dějství. Ve 47. minutě poslali domácí dlouhý míč za obranu, Tomáš Vlček v souboji s Petrem Gillerem nestíhal a druhý jmenovaný tak tváří v tvář brankáři rozvlnil berounskou síť potřetí. Tohle byla vážná rána pro psychiku Berounských a v následujících minutách působili trochu opařeně. Domácí naštěstí tříbrankový náskok uspokojil a ani oni se dopředu příliš nehnali. V 60. minutě pak předvedli hostující borci pěknou akci, kdy N. Malinovský vyslal do strany D. Kašpara, ten centrem našel J. Mužátka, který ještě sklepával do lepší pozice D. Lacmanovi, jeho střelu ale srazil jeden z obránců. Prakticky hned z protiútoku si ale šanci vypracovali i domácí, křižná střela ale tentokrát skončila vedle brány. V 68. minutě vyvezl míč v polovině hrací plochy N. Malinovský a následně roztáhl hru na J. Mužátka. Ten vyslal do šestnáctky D. Lacmana, jehož střelu napoprvé gólman sice vyrazil, ale to tak, že se míč odrazil zpátky k Davidovi, který do prázdné brány snížil na 3:1. O dvě minutky později byl na pravé straně faulován N. Malinovský. Přetažený centr ze standardky si na zadní tyči našel M. Hlaváč, který ale z bezprostřední blízkosti trefil gólmana domácích. Uběhly opět sotva dvě minuty a roh na levé straně hosté opět přetáhli až na zadní tyč, kam si zaběhl M. Hlaváč. Tentokrát míč ještě vracel před bránu, kde jej hrudí sklepl k tyči J. Mužátko, ale i tentokrát stál brankář tam, kde měl, a pokus zlikvidoval. V 73. minutě hosté vybojovali míč ve středu hřiště, míč se dostal několik desítek metrů od brány k D. Lacmanovi, který střelou z první překonal brankáře podruhé a snížil na 3:2. Domácí pak působili několik minut zaskočeně a zdálo se, že trumfy v rukávu drží Berounští. Ty ale kontaktní gól dostal spíše do křeče a dlouhé minuty jsme tak viděli opět hru ve středu pole bez vyložených šancí. Až v závěru utkání se se skvělým zákrokem po střele z pravé strany vytáhl J. Venera a následnou dorážkou domácí hráč přestřelil bránu. Už v nastaveném čase došlo ke komické situaci, kdy hosté zahrávali rohový kop. Domácí hráč odvrátil míč zpět k N. Malinovskému, načež pomezní rozhodčí odmával postavení mimo hru. Po protestech hostů a žluté kartě pro J. Mužátka rozhodčí svůj verdikt opravili a po míči rozhodčího centroval do vápna D. Kašpar, hlavičku jednoho z hráčů Berouna ale obrana srazila mimo bránu.

Toto zakončení bylo tečkou za vyrovnaným zápasem plným ostrých zákroků a ve finále i velkých šancí na obou stranách. Zatímco Velký Týnec byl dnes v zakončení téměř stoprocentní a prakticky všechny své větší příležitosti proměnil, Berounští tolik štěstí neměli a trochu nespravedlivě odjíždějí ze zápasu bez bodu. Spravit chuť si Moravský Beroun bude moct v sobotu na domácí půdě s dalším trápícím se mužstvem z Černovíru.