zavřít

maskot erb vlajka Hráči Tabulky Benjamínci Sponzoři Zápasy Statistiky Fotky Odkazy

73.

Přes 300 příchozích diváků sledovalo zápas nováčka soutěže z Hodolan s Moravským Berounem. I přes solidní návštěvu se atmosféra na stadionu svezla spolu s chladnějším počasím, což ale na výkonu domácího týmu, na rozdíl od jejich soupeře, nešlo poznat.

Hosté nastoupili do zápasu ve formaci 4-2-3-1 s jasným záměrem zahustit střed hřiště a být silnější na míči, než v předchozích utkáních. Domácí do zápasu ale vstoupili ve vyšším tempu a už ve 4. minutě kopali rohový kop, který jeden z hráčů na přední tyči prodloužil až k nohám Jakuba Kaczamrczyka a ten poslal svůj tým hned v úvodu utkání do vedení. Následující pasáž hry nenabídla příliš fotbalové krásy. Domácí rozehrávali poměrně v klidu už od svých zadních řad, přičemž se snažili dostávat míče rychle do stran a odtud za soupeřovu obranu. Ačkoliv se dostávali do zajímavých náznaků šancí a někdy i do zakončení, dlouho se jim nedařilo prosadit znovu. To hostům z Moravského Berouna se dnes dopředu nedařilo vůbec nic. Při přechodu do útoku kupili laciné ztráty i při těch nejjednodušších přihrávkách. Protože se Berounským nedařilo udržet míč na soupeřově polovině, jejich obrana začínala být pod neustálými nájezdy soupeře přetížená. Často tak místo rozehrávky odzadu přicházel jen neadresný nákop dopředu. Moravský Beroun si v první půli nevypracoval jedinou vážnou příležitost, a tak se znovu prosadili domácí. Ve 36. minutě se po straně protáhl Tomáš Blažkovský a střelou z blízky z poměrně velkého úhlu zvýšil stav utkání na 2:0. Když už se zdálo, že si hosté do šatny odnesou výsledek, se kterým by se ve druhém dějství ještě dalo něco udělat, přišla ve 45. minutě akce domácích. J. Kamarczyk dostal míč doprostřed šestnáctky, stihl se s ním otočit a ještě vyslat přesnou ránu, která skončila v síti. Poločas tak skončil výsledkem 3:0.

Z pohledu hostů nebyl ani tak hrozný výsledek první pětačtyřicetiminutovky jako předvedná hra. Do druhé půle proto vstoupili opět v rozestavení 4-4-2, kýžený efekt se ale nedostavil. Domácí sice už nepůsobili až tak dominantním dojmem, spíše než zlepšeným výkonem hostů to bylo volnějším přístupem Hodolanských. Velkou šanci na zvýšení skóre měli domácí po odraženém míči ze standardky. Střela zpoza vápna už mířila do brány, na poslední chvíli ji ale na břevno vyhlavičkoval Martin Baláž. Další šance přišla po brejku domácích, který Patrik Zálešák hasil až v pokutovém území nedovoleným zákrokem. Nabídnutou příležitost v podobě pokutového kopu ale domácí nevyužili a přízemní střelu skvěle vyrazil Jan Venera. Ani třetí obrovskou příležitost Hodolany nevyužily a po dobře zvládnuté akci, kdy domácí hráč zakončoval ve vápně do téměř odkryté brány, střelu ale na čáře stehnem vyrazil Tomáš Pohanka. Hosté vepředu pokračovali v zoufalém výkonu z první půle. Několik slibně vypadajících akcí opět ztroskotalo na finálních a předfinálních přihrávkách. Jejich nejvážnější šancí byl nepovedený centr Denise Vašíčka, který brankář domácích krotil na brankové čáře nadvakrát. Zápas tak skončil pro hosty ještě lichotivým výsledkem 3:0.

Domácí Hodolany dnes svého soupeře svlékly donaha, a tak naplno vyšly najevo slabiny herního stylu Berounu "Pojďme míč okamžitě dostat co nejrychleji dopředu". Směrem dopředu dnes působil celý tým zoufale. Hráči často kazili i úplně základní přihrávky a nikdo ani nedokázal hru uklidnit přihrávkou dozadu nebo podržením míče na noze. Berounští si dnes navíc ani nedokázali vypomoct dlouhými přihrávkami za obranu, které zkušení obránci soupeře v pohodě sbírali. V obranné fázi tak dnes byli hosté pod neustálým tlakem a můžou být rádi, že si odváží jen tříbrankovou prohru. Pokud bude chtít Moravský Beroun herně působit tak, že se v 1. B třídě neocitl náhodou a vlastně tam nemá co dělat, bude muset v příštích zápasech dost přidat.