zavřít

maskot erb vlajka Hráči Tabulky Benjamínci Sponzoři Zápasy Statistiky Fotky Odkazy

Galík Tomáš

Jak řekl Pepík Hnátek v legendárním Okresním přeboru, každá sezóna má několik kritických okamžiků. V Moravském Berouně by jedním z nich mohly být slavnosti podniku Granitol, kvůli kterým se domácí zápas posunul na neděli. Aby toho nebylo málo, soupeřem jim byly Slatinice, které bývají pravidelně silným soupeřem.

Začátek zápasu byl v režii hostů, alespoň co se držení míče týče. Dvanáct minut se dařilo Berounským držet Slatinice daleko od Venerovy brány, než přišel pro domácí obranu nešťastný moment. Z levé strany přišel přízemní míč z hranice vápna, který byl tečovaný tak smolně, že na něj dva bránící hráči Berouna nedosáhli. K balónu se naopak dostal hostující R. Garzina a uklidil jej za záda bezmocného J. Venery. Vedení však hostům nevydrželo ani pět minut. V 15. minutě zahrávali domácí standardku z hloubi pole. Na míč nedoskočil J. Mužátko, za ním ale číhal N. Malinovský, který si jej ideálně připravil a střelou z blízky srovnal na 1:1. Ani teď nerozhodný stav netrval dlouho. Ve 20. minutě si domácí nepohlídali doplnění Slatinických z druhé vlny a na schovanou ránu R. Kurfürsta z hranice vápna, která ještě byla tečovaná, J. Venera nedosáhl. Hned ve 23. minutě přišla laciná ztráta Berounských a protiútok hostů. Přihrávku před bránu ještě dokázal jeden z obránců zastavit ve skluzu, bohužel se soupeř stihl do vápna dostat v dostatečném počtu, míč si našel M. Ryšavý a zvýšil už na 1:3. Oba týmy dnes upustili od presinku obránců, rozdíl byl v tom, že hráči hostů přesně věděli, kdy si můžou dovolit míč podržet, zpracovat, rozehrát a kdy je bezpečnější jej zakopnout, zatímco Berounští kupili laciné ztráty. Přesto se dostali k zajímavým situacím, když si vypomohli především standardkami. Po jedné z nich hlavičkoval N. Malinovský, ale jen s malou razancí, takže gólman jeho pokus snadno zlikvidoval. V další, o poznání nebezpečnější, se ocitl J. Mužátko, který hlavičkoval do protipohybu brankáře z velké blízkosti, bohužel i jeho pokus brankář vychytal. Ze hry se pak N. Malinovský dostal ke střele na hranici šestnáctky, kterou gólman vyrazil na roh. D. Lacman se poté dostával do slibné šance, když se ale snažil obhodit gólmana, ten mimo šestnáctku míč zastavil rukou, načež následovala žlutá karta a přímý kop. První půle byla bohatá na šance na obě strany, v zakončení ale byli efektivnější a někdy i důraznější hosté, proto si odnášeli do šaten poločasové vedení 1:3.

Kdo sleduje pravidelněji fotbal na úrovni 1. B třídy, ví, že vedení o dva góly po čtyřiceti pěti minutách ještě neznamená, že máte vyhráno. Domácí vstoupili do druhého dějství s nasazením a snahou s výsledkem něco udělat, hned v 50. minutě ale přišla další nepřesnost při zakládání útoku a z následného protiútoku se prosadil O. Kostorek. Tento gól určil vývoj zbývající části zápasu. Hosté měli nahráno, proto ubrali, snažili se zodpovědně bránit, což se jim i dařilo, a čekali na šanci zahrozit z proitútoků. Za zmínku stojí zajímavá střela ze střední vzdálenosti J. Mužátka, kterou brankář skvěle vyrazil. Snaha o vstřelení alespoň jedné branky se postupně měnila v křeč. Hostům se dařilo dobře bránit, domácí pokračovali v nepřesnostech a nedokázali soupeře i přes jeho pasivitu dostat pod tlak. Skóre se tak do závěrečného hvizdu sudího už neměnilo. Zápas skončil výsledkem 1:4.

V zápase byli herně jednoznačně lepší Slatinice. Berounu stále chybí herní kvalita, větší odvaha hráčů vzít zodpovědnost na sebe, nabídka, ale i pohyb s míčem i bez něj. Přesto se dá i o dnešním zápase říci, že byl na šance prakticky vyrovnaný a Slatiničtí tak beze zbytku oplatili soupeři loňskou porážku z domácí půdy. Příští kolo Moravský Beroun odehraje ve Šternberku proti zdejšímu "B" týmu.