zavřít

maskot erb vlajka Hráči Tabulky Benjamínci Sponzoři Zápasy Statistiky Fotky Odkazy

Venera Jan Venera Jan

Po vynucené pauze během minulého víkendu nastoupili berounští muži opět k zápasu tentokrát na hřišti Hněvotína. Zatímco poslední utkání se neodehrálo kvůli personálním problémům soupeře, stejné potíže v sobotu řešil berounský trenér. Na hřišti se tak objevili po delší době Radim Horák, Karel Doričák, ale i Dan Mužátko, kterému vypršel trest z minulé sezóny.

V prvním poločase měl Hněvotín rozhodně větší procento držení míče, především pak díky trpělivé výstavbě hry od obrany. Berounští poměrně zodpovědně bránili a na své polovině soupeře prakticky do ničeho nepouštěli, i tak se domácí dostali víceméně náhodou do slibných příležitostí. V té první nakopl domácí hráč odražený míč na hranici vápna nenápadným obloučkem a ten se snesl až na břevno brány. Jestli někdo způsoboval hostům při bránění problémy, byl to urostlý útočník Kamil Křižan. Ten trefil v první půli dvakrát tyč. Poprvé z přímého kopu a podruhé po další standardní situaci, kdy na něj při centru obrana trestuhodně zapomněla a nikým nehlídaný zakončoval z voleje. Hosté hrozili zejména z brejků, které ale ne vždycky dokázali vyřešit efektivně. Do velké šance se řítil Nikos Malinovský, v rozhodující chvíli si ale míč ukopl a gólman jeho nájezd zneškodnil. V další akci N. Malinovský síť už rozvlnil, jeho zakončení ale předcházelo ofsajdové postavení, branka tedy platit nemohla. Na pravé straně se do slibného zakončení dostal David Kašpar, ale i tentokrát domácí gólman svůj tým podržel. Následně se však D. Kašpar zapsal do vývoje utkání i negativně. Ve 35. minutě nejprve po ztrátě míče u rohového praporku domácích ve skluzu zasáhl protihráče a dostal žlutou kartu. Hned o tři minuty později napřahoval domácí hráč ke střele, kterou se David snažil zablokovat, tělem ale trefil soupeře, za což si vysloužil druhou žlutou kartu a oslabil svůj tým pro zbytek utkání. Následný přímý kop zlikvidoval Jan Venera. Navzdory početní nevýhodě to byli Berounští, kteří se dostali do první velké šance po vyloučení, když sám na gólmana běžel Jan Mužátko. Ačkoliv se zdálo, že míč má nachystaný spíše pro střelu levou nohou, pokusil se o obstřel pravou a bránu netrefil. Následně pak došlo ve 42. minutě na oblíbené fotbalové klišé "Nedáš, dostaneš". Hráč Hněvotína dostal u lajny příliš času na centr, kterým navíc našel nikým nehlídaného Jiřího Šulce a ten poslal míč do sítě. Do konce první půle se už nic zásadního nestalo, takže do kabin obě mužstva odcházela za stavu 1:0.

Srovnat nepříznivý stav na soupeřově půdě v početní nevýhodě není snadný úkol, i tak vstoupili Berounští do druhého dějství statečně a ačkoliv měli domácí i nadále více ze hry, výrazněji svého soupeře nepřehrávali. Početní stav se navíc už v 62. minutě vyrovnal. Hráč domácích zastavil Nikose Malinovského u lajny jen za cenu druhé žluté karty a i on zamířil do sprch předčasně. Od této chvíle se Hněvotín soustředil na udržení výsledku a otěže převzali hosté. Těm se ale dnes před bránou příliš nedařilo. Často kazili finální a předfinální nahrávky, takže se dostali jen do dvou dalších vyložených šancí. V té první postupoval na bránu z pravé strany Nikos Malinovský, ale jeho pokus vychytal brankář. Nájezd na brankáře si zopakoval i Jan Mužátko, tentokrát gólmana obešel, tam ho ale ze střelecké pozice vytlačil obránce a ani tato situace tedy gólem neskončila. Na druhé straně předvedl dobré zákroky při ojedinělých šancí soupeře i Jan Venera. Skóre se tak před koncem již neměnilo a jediné pozdvižení vyvolala situace v závěru zápasu, kdy dostali tmavě žluté karty Patrik Zálešák, který stáhl soupeře v slibně se rozvíjející situaci, a Tomáš Pohanka, který stejného hráče srazil k zemi v přerušené hře poté, co ho tentýž protihráč ostře dojel skluzem bez míče.

Vyhrocené utkání plné emocí tedy skončilo nejtěsnějším možným rozdílem. Dnešní klání příliš fotbalové krásy nenabídlo. Na šance bylo poměrně bohaté a vyrovnané, ani jedna strana ale nepředvedla při řešení těchto situací kvalitu. Ztrátu dnešních bodů si Moravský Beroun může vynahradit v zápase proti Slatinicím na domácím hřišti netradičně v neděli.