zavřít

maskot erb vlajka Hráči Tabulky Benjamínci Sponzoři Zápasy Statistiky Fotky Odkazy

Vlček Tomáš

Berounským fotbalistům ještě ani nestihly vyblednout vzpomínky na ostudný poslední zápas minulé sezóny v Černovíru a už opět vyběhli na domácí trávník, aby se v prvním kole nového ročníku olomoucké 1. B třídy utkali s mužstvem Haná Prostějov. Příchozí diváci mohli v berounském dresu vidět samé známé tváře, protože loňský kádr zůstal beze změny.

Domácím fotbal o přestávce očividně chyběl a do utkání vstoupili přímo raketově. Hned ve 2. minutě unikl obraně Nikos Malinovský a překonal i gólmana, což pro jeho tým znamenalo brzké vedení. V 11. minutě se uvolnil tentokrát na opačném křídle David Lacman a ani on se v zakončení nemýlil. Snový začátek završil ve 13. minutě Jan Mužátko, který v šestnáctce protlačil míč do sítě, a zvýšil vedení na 3:0. Berounským v úvodu utkání do sítě spadlo prakticky vše, do čeho kopli. S vědomím náskoku se snažili hru trochu uklidnit a více kontrolovat, místo toho ale začali častěji nakopávat a dovolili Prostějovu se vrátit do hry. Hosté se začali opravdu tlačit do šancí. V jedné takové vedl míč Patrik Gábor z jedné strany šestnáctky na druhou, při čemž obehrál několik obránců i gólmana, jeho zakončení ale na brankové čáře vykopl jeden z domácích hráčů. V 19. minutě se Prostějovským podařilo přeci jen snížit, když na křídle dostal dobrý míč za obranu Martin Hladký a i když pravděpodobně centroval, jeho pokus s pomocí zadní tyče zapadl do brány. Šance byly i nadále k vidění na obou stranách. Za domácí měl solidní příležitost Tomáš Pohanka, kterému k noze srazil centrovaný míč gólman, jeho pokus ale minul bránu. Po dalším centru se dostal k hlavičce J. Mužátko, šanci ale brankář zlikvidoval. Ve 32. minutě pak propadl míč ze strany přes dva domácí obránce k Miloši Krupičkovi, ten sám před bránou trefil z blízky břevno, míč se ale ještě odrazil k M. Hladkému a ten snížil na 3:2. Hosté se tak ještě v první půli dostali svému soupeři na dohled a navzdory jednostrannému začátku poločasu, mohli ještě pomýšlet na body.

I do druhé půle vstoupili hráči Moravského Berounu s tím, že se pokusí být na míči klidnější a více kontrolovat průběh utkání. Bohužel už v 51. minutě se hosté dostali do nadějného protiútoku, M. Hladký na křídle obešel T. Pohanku a předložil míč před odkrytou bránu Jakubu Novákovi, který míč uklidil do sítě. Vstup do poločasu tedy tentokrát nevyšel druhému z dnešních soupeřů. Prostějovští byli samozřejmě srovnáním povzbuzení a vytvářeli si další šance. P. Gábor přímý kop z dobré pozice zamířil s pomocí zdi mimo tři tyče. Další zakončení přišla po některých rohových kopech. Největší šanci na obrat však měl hráč Prostějovu poté, co dostal ideální míč před prázdnou bránu, blízko tyče ale nedokázal ve skluzu míč usměrnit do sítě. Na druhé straně se ke dvěma střelám z dálky dostal Jiří Šlížek. První mířila těsně vedle, druhou zneškodnil gólman soupeře. Velkou šanci ke skórování pak dostal na stříbrném podnose J. Mužátko poté, co byl odpískán pokutový kop po zákroku na D. Lacmana. Exekutor zachoval chladnou hlavu a mířenou střelou k tyči vrátil Berounským v 83. minutě vedení. Domácí pak už zápas dohrávali relativně v klidu. V nastaveném čase naopak vybojoval míč na půlce David Vranešic, předal ho J. Mužátkovi, který obešel vše, co mu stálo v cestě, včetně gólmana, a i přes nepříjemné zranění obličeje, které utrpěl v druhé půli, završil hattrick.

Vstup do nové sezóny vyšel domácím borcům znamenitě. Osobně jsem po prostějovském vyrovnání nevěřil, že se zápas Berounským podaří ještě zlomit na svou stranu, ti ale ukázali silnou vůli a odhodlání, což bylo odměněno třemi body, navzdory tomu, že hosté dnes asi měli více vyložených příležitostí. Příští kolo odehraje Moravský Beroun na hřišti Doloplaz.