zavřít

maskot erb vlajka Hráči Tabulky Benjamínci Sponzoři Zápasy Statistiky Fotky Odkazy

Sokol Olšany u Prostějova
Rozhodčí: Zemánek Pavel –asistenti Běhal Radek, Fuchs Tomáš.

® vlastik 13.4.2024 (18:58) | odpovědět |

Dnes:
Muži vs Haňovice 2:2
Branky: Malinovský Nikos, Hlaváč M

David 16.4.2024 (19:53) |

Zápasový souhrn:

Pěkné počasí přilákalo na důležitý domácí zápas spoustu fanoušků, kteří nás přišli podpořit v dalším ze série zápasů „o 6 bodů“, kdy prohra by pro nás byla katastrofou. Soupeři z Haňovic se nacházeli před zápasem na poslední místě tabulky se stejným bodovým ziskem jako my, přičemž my se nacházeli před nimi pouze o skóre.

Od úvodního hvizdu začali hosté aktivněji a šlo na nich vidět více, že dneska si jdou pro výhru a my se nedokázali ze začátku zápasu dostat do kombinace. Když vám to ale nejde herně, tak je důležité využít standardní situace. To se nám povedlo a hned při naší první standardní situaci poslal z úrovně střídačky D. Lacman nádherný rohlík do šestnáctky soupeře, kde vyskočil nejvýše (dle jeho slov byl i nohama nad úrovní všech…) Malinovský N. a nádhernou hlavičkou strhl vedení na naši stranu. Tento gól zchladil aktivitu soupeře a hra začala mít vyrovnané parametry. Přes vyrovnanou hru ve středu pole jsme to ale byli my, kdo se dokázal dostat do zakončení. Dlouhý míč na hranici velkého vápna zkorigoval Hlaváč M., obratně se kličkou zbavil soupeře a dokázal zakončit, brankář ale šanci zlikvidoval. O pár momentů později se pokusil lobem vsítit gól Lacman D., jeho pokus však šel těsně vedle pravé tyče. Gólová radost přišla z levé strany, kdy Lacman D. prodloužil hlavou míč na Hlaváče M., který ustál těžký souboj s obráncem soupeře, dalšímu udělal kličku, objevil se před brankářem a s ledovým klidem nás poslal střelou na zadní tyč do vedení 2:0. Dění prvního poločasu se pak neslo velkým množstvím vzdušných soubojů a již bez výraznějších šancí.

O prvním poločase bychom se mohli bavit jako o úspěšném pro nás. Nikterak jsme vážněji nepropadli a ač to nebylo z naší strany suverénní, tak jsme si šli pro tři body. Nicméně naše sestava zaznamenala v druhém poločase ránu a to skrze střídání kapitána Pohanky P., kterého trápila bolest kolena a šel raději střídat. Druhý poločas asi nemá cenu ani komentovat. Nedokázali jsme si vytvořit žádnou šanci, nedokázali jsme kombinovat, tropili jsme chybu za chybou a soupeř dokázal srovnat. Nakonec jsme se strachovali, abychom měli alespoň bod. Konečný výsledek 2:2.

Oproti minulému týdnu, kdy jsme proti Černovíru předvedli excelentní týmový a BOJOVNÝ výkon, tak druhý poločas dnešního zápasu byl z naší strany doslova trapný. Důležité je se teď nepos*at, nic nikomu nevyčítat, nenadávat si, ale semknout se jako tým a jít do dalšího zápasu s tím, že tento herní „výbuch“ musíme odčinit a již příští týden v dalším důležitém domácím zápase proti Olšanům u Prostějova získat 3 body. Zápas se odehraje v sobotu 20.04. od 16:00.

Kemo 10.4.2024 (17:48) | odpovědět |

Sobota 13.4. 2024 15:30hod, 17.kolo, 1.B.třída skupina B

Moravský Beroun:

SK Haňovice
Rozhodčí zapasu:hlavni Valouch Jiří – asistenti Vláčil Svatopluk, Dokoupil Petr.

® vlastik 7.4.2024 (19:16) | odpovědět |

Dnes:
Slovan Černovír vs. Muži 0:1
Branka: Mužatko Jan

David 11.4.2024 (08:21) |

V neděli dopoledne nás čekal velmi těžký zápas proti druhému celku tabulky, přičemž my se krčili v daný moment na posledním místě. Přesto jsme na hřiště Černovíra přijížděli s hlavou nastavenou na výhru, jelikož vzhledem k pozitivním výsledkům soupeřů v sestupových vodách nám ani nic jiného nezbývalo. Nečekal nás tedy vůbec jednoduchý zápas.

Hřiště bylo od ranní rosy hezky pokropené, což vyhovovalo spíše soupeři, kterému se rychlé kombinace dařily. Nám to naopak dělalo velké problémy a nedokázali jsme držet míč delší dobu. Obraz hry vypadal vcelku jednoznačně dle očekávání pro hráče Černovíra, kdy strávili drtivou většinu prvního poločasu obléháním naší šestnáctky. Jelikož jsme ale proti nim byli v nižším bloku, tak se nedokázali střelecky prosadit a často jejich šance končili pouze střelou z dálky, která ohrožovala maximálně fotografa za bránou. První větší šance tak přišla překvapivě z naší strany, kdy po rychlém protiútoku Pohanka P. našel na pravé straně Hlaváče M., ten poslal prudký přízemní centr, který proletěl napříč malým vápnem a N. Malinovskému chyběl krok, možná půl kroku k tomu, aby zchladil dobře naladěné fanoušky domácích. O chvíli později mohlo dojít na staré známe „nedáš = dostaneš“, kdy Černovír okoukal naší útočnou akci a jejich přízemní centr taktéž prošel celým malým vápnem a na zadní tyčce zůstali tři hráči soupeře úplně osamocení – zaplať pánbůh z toho byli sami tak v šoku, že ani jeden nezakončil. Do šatny jsme tak šli za stavu 0:0.

Při nástupu do druhé půle šlo vidět, že se pokusí na nás ihned zkraje vletět a strhnout skóre ve svůj prospěch. Po nevinném faulu na polovině hřiště jsme zahrávali ve 47. minutě volný přímý kop, který si vzdal na starost D. Lacman. Poslal dlouhý míč na hranici malého vápna soupeře, kde si pro něj s klidem šel brankář… Ale kde se vzal tu se vzal, do výšky jako kdyby stál na štaflích se vyšrouboval Mužátko J., který se dostal hlavou i nad úroveň rukou vyskakujícího brankáře a poslal nás do vedení 1:0. Soupeře to ale nezlomilo a pokračovali ve své hře. S postupujícím časem bylo větší a větší vedro, které ubíralo všem síly a zároveň již vyschlo hřiště, což zpomalilo rychlost kombinací soupeře a my se dokázali tak lépe bránit. Přes veškerý tlak domácích jim náš blok dělal velké problémy – když už se dokázali dostat přes jednoho hráče, tak tam na ně čekal další náš hráč, který je zastavil. Byli jsme to tak opět my, kdo zahrozil. Mužátko D., jo D., ne J., sprintoval přes celé hřiště do protiútoku, před bránou ho našel přihrávkou z pravé strany Malinovský N., bohužel Mužátkovi D. zakončení nesedlo a brankář jeho pokus zneškodnil. V ten moment do byla strašná škoda, ale z pohledu toho, že jsme zápas zvládli to je vlastně dobře, jelikož bychom Dana poslouchali o tom gólu mluvit do konce života. Do obří šance se dostal Lacman D., kterého opět pěknou přihrávkou na zadní tyč našel Malinovský N., jeho střela byla zablokovaná a odrazila se zpět k Davidovi, ten posunul míč na Hlaváče M., který zapomněl, že není Tomáš Rosický ani Paťa Zálešák a nemá tak dobrou šajtli. Nebyla to sice dobrá střela, ale byla to výborná přihrávka na Malinovské N., kterého to bohužel překvapilo a v zakončení těsně selhal. V závěru zápasu se dostali konečně do velké šance domácí, kdy se bohužel jejich útočníkovi podařilo překonat našeho brankáře a míč směřoval do brány pod břevno. Rukou to ale vytáhl Marek L. nad bránu - to bude určitě červená a penalta… Ale naštěstí pomezní zvedl praporek a hlavní odpískal ofsajdové postavení útočníka. Skóre se tak již neměnilo a rozhodčí ukončil utkání za stavu 1:0 pro nás.

Těžký zápas, který se našim hráčům třeba tak individuálně nepovedl, ale jako tým jsme hráli velmi dobře, poctivě jsme bránili, podporovali se a trpělivě čekali na naše šance. Když takto týmový výkon budeme předvádět každý zápas, tak bychom se boje o udržení neměli vůbec bát. Bude ale potřeba navázat již tuto sobotu doma proti Haňovicím, se kterými se utkáme od 15:30. Zajímavostí je, že se jednalo teprve o naše druhé čisté konto v sezóně, přičemž to první jsme získali v domácím zápase v podzimní části právě proti Černovíru.

Kemo 5.4.2024 (17:43) | odpovědět |

Neděle:7.4. 2024 10:00hod Muži 16.kolo, 1.B.třída skupina B

Slovan Černovír:

Rozhodčí zápasu: Hlavni Stloukal Pavel – asistenti Tomášek Jiří, Fuchs Tomáš. Hřiště: Černovír

David 31.3.2024 (13:44) | odpovědět |

Mistrovské utkání | Hřiště MB 30.03.2024
Moravský Beroun 1:2 Pňovice
G: Pohanka P.

Jasná obloha a sluníčko přitáhly na první domácí zápas jarní části sezóny 93 diváků, kdy jsme jako předposlední tým tabulky hostili šesté Pňovice. Na pohled idylické počasí ale kazil silný vítr. V soutěži bojujeme o holý život a sbírat body doma je absolutní povinností, motivací navíc byla i porážka 6:0 od dnešního soupeře v podzimní části.

Zápas první minuty nebyl moc pohledný, jelikož obraz hry výrazně ovlivňovaly poryvy větru, které dokázaly značně ovlivňovat trajektorii míče. Přes tyto neduhy jsme to byli ale právě my, kdo dokázal poprvé zahrozit. Po pravé straně se po autovém vhazování prosmýkl kolem obránce až na hranici malého vápna Hlaváč M. a přesnou přihrávkou pod sebe našel Pohanku P., jehož střelu z první dokázal brankář hostů vyrazit, nicméně ale přímo proti noze našeho kapitána, který již pohodlně zakončil a poslal nás do vedení 1:0. Chvíli poté si průnikovou přihrávku precizně na hranici vápna zpracoval N. Malinovský, slabší nohou vystřelil, brankář opět jen vyrazil přímo na úroveň malého vápna na hlavu správně dobíhajícího Hlaváče M. Ten bohužel ale nenastavil správně mířidla a jeho hlavička šla těsně nad. Pár chvil na to se opět dobře Hlaváč M. uvolnil, ale v souboji 1 na 1 s brankářem z toho vzešel vítězně soupeř, jelikož včasně vyběhl a zamezil prakticky jakémukoliv úspěšnému zakončení. Když soupeř vyslal přihrávku do běhu, tak to vypadalo na jednoduché sousto pro Mužátka D., ten ale situaci špatně vyhodnotil, míč získal soupeř a uháněl po levé straně směr naše šestnáctka, na jejíž hranici čekal Marek L. Útočící hráč ale udělal kličku, chytře mu přepadl přes nohu a získal pro svůj tým penaltu. Dosud do útoku bezzubé Pňovice výhodu pokutového kopu zužitkovaly a dokázaly srovnat – 1:1. Do poločasu jsme měli ještě tři šance, které zaváněli změnou skóre, pokaždé ale dokázal zasáhnout brankář, nebo dobře postavený obránce, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Druhý poločas pokračoval v trendu prvního poločasu, kdy jsme to byli právě my, kdo se dokázal dostávat do šancí. Bohužel nám chyběla dobrá finální přihrávka, nebo přesnější zakončení. S přibývajícími minutami se ale dokázal i soupeř dostávat do zajímavých situací, kterými však díky dobré práci obránců našeho brankáře neohrozili. Za zmínku stojí jednoznačně výkon Zálešáka P., který v zápase podstoupil velké množství soubojů a ze všech vyšel vítězně. Nicméně to byli ale hosté, kdo se opět radoval z gólu. Po levé straně, stejný hráč jako v prvním poločas, běžel směr naše vápno a při snaze odebrat míč skluzem ho Mužátko D. srazil na zem a rozhodčí neměl na výběr – pokutový kop číslo 2, který soupeř s přehledem proměnil. Závěrečný pokus o tlak téměř ani nepřišel, jelikož soupeř takticky přerušoval hru různými „zraněními“. Padli jsme tak na domácí půdě s Pňovicemi 2:1. Po závěrečném hvizdu si bohužel udělal kaňku na dobrém individuálním výkonu Zálešák P., kdy poslal rozhodčího „někam“, za což si vysloužil druhou žlutou, a tedy i červenou kartu.

Dnešní zápas byl rozhodně tím zápase, kdy jsme měli získat tři body. Místo abychom vedli v prvním poločase v suchém triku 3:0 a bylo téměř hotov, tak jsme si sami podrazili nohy dvěma penaltami. Navíc máme nyní vykartované oba naše stopery, což není optimální situace. V dalším zápase nás čeká v neděli 07.04.2024 v 10:00 těžký Černovír, který je na sdíleném druhém místě tabulky.

bobík 28.3.2024 (12:27) | odpovědět |

aspon plichtu v sobotu ne luboša :-D

Kemo 27.3.2024 (16:37) | odpovědět |

Sobota 30.3. 2024 15:00hod Muži A 15.kolo, 1.B.třída skupina B

TJ Sokol Pňovice
Rozhodčí: Smékal Jan –asistenti Konvička Tomáš, Celý Pavel.

David 25.3.2024 (14:13) | odpovědět |

Mistrovské utkání | Hřiště Vícov 24.03.2024
Vícov 2:2 Moravský Beroun
Góly: Lacman D., Mužátko J.

V neděli dopoledne nás čekal zápas takzvaně o 6 bodů na půdě Vícova. Před zápasem jsme se krčili na posledním místě tabulky s 9 získanými body, Vícov byl 3 místa před námi se ziskem 15 bodů. Neprohrát byla tedy nutnost.

Soupeř začal aktivněji a svými křižnými balóny za obranu dělal naší obraně velké problémy. Několika velmi slibným šancím dokázal brankář Baroš L. zabránit svým včasným vyběhnutím a několik střel pochytal. Přestože na gól to vypadalo spíše ze strany domácích, tak po nákopu obránce soupeře špatně odhadl míč, který propadl k dobře postavenému D. Lacmanovi a ten svým chladnokrevným zakončením na zadní tyč umlčel fanoušky domácích – 1:0 pro Beroun. Zápas se nesl ve velmi bojovném duchu, kdy každý souboj byl velmi ostrý a není divu, že rozhodčí začal postupem času tahat karty. Vřít to začalo i mezi staršími domácími fanoušky, kteří opravdu dávali svým (až nevhodným) emocím velmi volný průchod. Nicméně utichli po nebezpečné střele J. Kúřila, kterou brankář Vícova dokázal ještě vyškrábnout, míč však po zákroku letěl směr zadní tyč, kde J. Mužátko zboural vše, co mu stálo v cestě a uklidil hlavou míč do sítě – 2:0 pro Beroun. Do konce poločasu jsme přežili zejména díky našemu brankáři několik dalších šancí soupeře. Každopádně jedním obstřelem se povedlo domácím Baroše L. překonat, každopádně Vlček T. běžel (fakt, nekecám) směr branková čára a na ní dokázal míč zázračně vyhlavičkovat, a tak jsme za stavu 2:0 šli do kabin.

Do druhého poločasu nastoupili aktivněji hosté, kdy jsme se v prvních 10 minutách nepodívali na soupeřovu polovinu. Jenže stačila jedna špatná rozehrávka soupeře a D. Lacman se řítil sám na brankáře. Polovina týmu již držel ruce nad hlavou, bohužel v klíčový okamžik míč již jednogólovému střelci uskočil a skóre se neměnilo. Trend prvního poločasu z hlediska soubojů zůstal zachován a po jednom z takových zákroků, kdy soupeř vzal J. Mužátka zezadu, uviděl domácí hráč druhou žlutou kartu. Jenže soupeře místo aby to položilo, tak je to nakoplo a svůj tlak ještě navýšili. Po špatném obraném zákroku se otevřela pro domácího útočníka volná cesta na bránu a Baroš L. poprvé kapituloval – 1:2. Na nás začala být vidět po inkasovaném gólu nervozita, soupeřovi to naopak vlilo i v desíti krev do žil a tlačili dál. Při dalším průniku domácích šel náš brankář útočícímu hráči pod nohy, bohužel mu však udělal kličku a spadl. Penalta. Ta byla využita a skóre se měnilo na 2:2. Soupeř nás dále tlačil, při hře na pravé straně držel jeden z protihráčů míč a Vlček T. mu ho chtěl skluzem odebrat, ale šel tam nešťastně podrážkou napřed – červená karta. Síly se vyrovnaly a od 77. minuty se hrálo 10 na 10. Po sérii rohů soupeře se ještě po protiútoku ocitl sám před brankářem D. Lacman, ale bohužel neproměnil on, ani při pokusu o dorážku J. Mužátko. Rozhodčí ukončil utkání za stavu 2:2.

Shrneme-li to, tak na zápas existují dva pohledy.
První pohled je takový, že jsme vedli 2:0 proti oslabenému soupeři a takový zápas musíme dotáhnout do vítězného konce. Druhý pohled je takový, že domácí měli velké množství šancí, které jsme jen díky skvělému výkonu Baroše L. ustáli. Bod tak musíme brát i když s lehce hořkou pachutí. Příští týden se v sobotu 30.03.2024 od 15:00 představíme na domácím hřišti proti Pňovicím.

Kemp 24.3.2024 (08:45) | odpovědět |

Je to tu znovu první jarní utkání Mužů A .:Rozhodčí: Běhal Miroslav – Bažant Jiří, Kouřílek Martin. Delegát: Šrejma Robert. Hřiště: Vícov, tráva

David 16.3.2024 (20:27) | odpovědět |

Přátelské utkání | TRÁVA Blatec 16.03.2024
TJ Sokol Blatec 4:4 TJG Moravský Beroun
Góly: 2x Lacman D., Hlaváč J., Lenděl P.

Hráči: Venera J., Mužátko D., Marek L., Mužátko J., Pohanka T., Kúřil J., Dunka K., Pohanka P., Vranešic D., Lacman D., Hlaváč M., Hlaváč J., Lenděl P.

Oproti minulému týdnu, kdy jsme hráli dobrý fotbal, tak byl dnešní zápas hrán ve velmi zvláštním tempu. První poločas jsme si nevytvořili téměř žádnou šanci a naopak 3 góly inkasovali = poločas 3:0 pro Blatec. Záběhy soupeřových útočníků za obranu nám dělaly problémy i z kraje druhé půle, kdy jsme inkasovali čtvrtý gól. Nicméně čtyřgólové manko nám není cizí již z minulého týdne a dokázali jsme s pomocí nesouhry a docházejících sil soupeře dát 3 góly... Krásným gólem z přímého kopu srovnával v závěru na konečných 4:4 D. Lacman.
Příští týden nás bude čekat úvodní kolo jarní části sezóny na půdě Vícova.

David 10.3.2024 (08:41) | odpovědět |

Přátelské utkání | UMT Uničov 09.03.2024
TJ Břidličná "B" 6:5 TJG Moravský Beroun
Góly: 2x Pohanka P., 2x Lacman D., Kúřil J.

Hráči: Venera J., Mužátko D., Marek L., Vlček T., Zálešák P., Kúřil J., Dunka K., Pohanka P., Vranešic D., Lacman D., Hlaváč M., Malinovský N.

O poločase stav 2:1, druhý poločas jsme byli jaloví a v 80. minutě jsme prohrávali vysoko 5:1. Pak jsme se ale "vstali z mrtvých" a vysoký presink přinesl ovoce, kdy se nám povedlo z poslední šance v zápase v 90. minutě srovnat na 5:5. Jen rozhodčím avizovaná poslední šance nebyla poslední a o 2 minuty později jsme dostali gól na konečných 6:5. Suma sumárum ti dva přítomní diváci se opravdu nenudili.

bobík 8.3.2024 (10:36) | odpovědět |